Zelený čaj do každé domácnosti

zelený čaj

Nejen zelený čaj jako nápoj doprovází člověka již odnepaměti. Legendy o tom, jak člověk poprvé tento lahodný nápoj připravil a ochutnal, mají nespočet verzí. Jedna z nich praví o čínském císaři, který si při svých cestách po říši udělal přestávku a z důvodu určité hygieny si převařoval vodu. Poté, co zafoukalo, spadlo mu do kotlíku několik lístků z keře tyčícím se nad jeho hlavou. Když chtěl lístky z kotlíku vytáhnout, zaujalo ho vůně i barva vody a neváhal ji ochutnat. Skvělá chuť a povzbudivé účinky císaře natolik zaujali, že nápoj neváhal označit jako „te“, dnes známý jako zelený čaj.

Zelený čaj

Pokud jste i Vy milovníkem této tekuté „pochoutky“, má pro Vás dobrou zprávu náš Obchod s kávou a čajem. My ovšem nenabízíme jen zelený čaj . V naší nabídce naleznete nespočet čajů černých, bílých. Bylinných i čaje speciální jako je například čaj lapacho.

Fermentace

Fermentace neboli kvašení je z chemického hlediska proces, během kterého dochází k chemickým změnám a rozkladům za účasti bakteriálních enzymů a současně za nepřístupu vzduchu.
Co se ovšem fermentace z hlediska výroby černého čaje týká, nemůžeme mluvit o fermentaci lístků jako takové. K tomuto procesu totiž nedochází ve vzduchoprázdnu.