Jeďte na misi

 

KDO JEZDÍ NA MISI

Lékaři bez hranic poskytují účinnou zdravotnickou pomoc v krizových situacích, a proto kladou specifické požadavky na své spolupracovníky na misi. Nadšení, idealismus a profesionalita jsou nezbytné předpoklady pro to, aby se naši spolupracovníci byli schopni úspěšně zhostit svých úkolů na misi.

Poskytování zdravotnické pomoci v krizových oblastech je komplexní proces. Na misi proto vyjíždějí nejrůznější profese od zdravotnických (lékaři, zdravotní sestry, porodní asistentky, laboranti, farmaceuti, psychologové) přes technické (logistici, specialisté na vodu a sanitaci, stavební inženýři a d.) až po administrativní (administrátoři, finanční kontroloři, HR specialisté).

Zde najdete výčet základních profesí vyjíždějících na misi a konkrétní požadavky.

Můžete se na nás obrátit také na emailu: hr AT lekari-bez-hranic DOT cz.

 

VÝBĚROVÝ PROCES

Vzhledem k tomu, že práce na misi je velmi náročná profesně i psychicky, vyrovnáváte se s těžkými podmínkami, v českém prostředí neviděnými zdravotními komplikacemi, stejně jako s velmi jednoduchým zázemím v nerozvinutých a chudých oblastech, tvoří výběrový proces několik kroků. Prvním krokem je návštěva informačního večera, během nějž se představuje organizace, její principy, způsob práce, kontexty, v nichž zasahuje, i specifické výzvy spojené s jednotlivými profesemi.

Informační večery se konají zpravidla jednou měsíčně v Praze a několikrát do roka také v Brně a Bratislavě.

Zde najdete termíny konání příštích informačních večerů.

 

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA

Zajímá Vás, co dělá a jak pracuje na misi lékař, chirurg, gynekolog/porodník, porodní asistentka, logistik či finanční a HR specialista? Podívejte se na následující videa (v angličtině).

Všeobecná lékařka                                                Gynekolog-porodník

       

 

Porodní asistentka                                               Chirurg

       

 

Finanční a HR koordinátorka                                      Logistik a technický specialista